CEVİZ

Üstün kaliteli değerli bir mobilya ağacıdır. Ceviz Kereste ve Kütük Masa ve Mobilyalar için uygundur. Kurutulmuş ve kullanıma hazır haldedir.

KAYIN

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de doğal alanlarda yetişen ağaçtır. Dekoratif görünümleri sebebi ile birçok park ve bahçelerde yetiştirilmektedir.

KÖKNAR

Göknar olarak ta bilinen köknar kereste türlerinin kullanım alanları çok geniştir. Ev ve İnşaat mobilyalarında kullanılmaktadır.

IHLAMUR

Nazenin bir ağaç türü olarak öne çıkan ıhlamur ağacı; çiçekleri, yaprağı ve kabuğu ile beraber odun açısından da pek çok farklı alanda değerlendirilmektedir.

KESTANE

Kestane ağaçları dikenli ağaç grubundandır. Yaprakları biraz ser ve kenarları testere dişlidir. Erkek ve dişi olarak iki farklı çeşidi vardır.

DIŞBUDAK

Dişbudak ağacı gövdesi silindir biçiminde, grimsi siyah renkli, üzeri pürtüklü ve dalları grimsi esmer veya esmerimsi siyah renklidir.

ÇAM

Sonbaharda yaprak dökmeyen ve iğne yapraklı bir ağaç türü olan çam soğuğa ve kuraklığa karşı dayanıklıdır.

MEŞE

Meşe ağacı kerestesi oldukça dayanıklı olan bir ağaç türüdür. Meşe ağacının odunu oldukça ağır ve damarlı bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda oldukça sert ve sık dokuludur.

LADİN

Ortalama yaşama süreleri 400 yıl kadardır. Düzgün gövdeli ve alacalı renge sahip olan ladin ağacı köknar ağacından daha kullanışlı ve dayanıklı özelliğe sahiptir.

KIZILAĞAÇ

Saf ve karışık olarak yayılış gösteren kızılağaç, boyu 20 m’yi aşabilen, esmer kabuklu, seyrek dallı bir ağaçtır. Daha çok serin bölgelerde ve nemli dere yataklarının bulunduğu yerlerde görülür.

AYOUS

Genellikle kontraplak yapımında, sauna yapımında, uşak ve resim çerçevesi yapımında ayous ağaç kaplaması kullanılır. Müzik aletlerinde, protez, ambalaj kapları yapımında kullanılan bir ağaç türüdür.

IROKO

İroko ağacı ağır, sert, yağlı ve yüksek yoğunluklu yapısı sebebiyle dayanıklı mobilyaların vazgeçilmezidir. Uzun ömürlü iroko ağacı doğal çürümeye, böcek ve hastalıklara karşı yüksek direnç gösterir.

SAPELLİ

Dış kısmı gri renktedir. İç tarafı ise türüne göre sarı, kırmızı veya kahverengi arasında değişir. Kesildiği andaki rengi, havanın etkisi ile ve zamanla belirli oranda koyulaşır. Sıkı yapılı, az esnek bir ağaçtır…

LİMBA

Limba, sarımsı beyaz ve sarı tonlarındadır. Dayanıklı bir ağaç türü olup dış etkenlere karşıda sağlam bir yapısı vardır. Genel dekorasyon , kapı ve pencere doğrama , İç ve Dış mekan cephe , zemin kaplama , mobilya üretiminde kullanılır.